گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

هر نفر عشایر گوشت ۱۶ ایرانی را تامین می کند

رییس سازمان امور عشایر گفت: هر نفر عشایر گوشت ۱۶ ایرانی را تامین می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور عشایر، شاهپور علایی مقدم در نشست هم اندیشی با شورای مشاوران امور ایثارگران اظهار داشت: جامعه عشایری ده هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است که با توجه به میزان جمعیت آنان عدد قابل توجه‌ای است ضمن اینکه عشایر ایثارگران عرصه تولید نیز هستند.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت تکمیل کننده فرهنگ ایرانی و اسلامی است، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از فرهنگ عاشورایی است و باید تلاش کنیم این فرهنگ مانند فرهنگ عاشورا همه گیر و عمومی شود.

علایی مقدم با اعلام آمادگی و حمایت سازمان امور عشایر از برگزاری یادواره شهدای عشایری کشور، تاکید کرد: لازم است برای فرهنگ ایثارگری در جامعه عشایری گرامیداشت برگزار کنیم.

وی با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری عشایر کشور، گفت: این جمعیت در ۵۹ درصد از عرصه‌های کشور پراکنده‌اند و به عنوان میراث داران فرهنگ اسلامی و مرزداران بی مزد، نقش پدافندی مؤثری دارند و با غیرت و تعصب از کیان کشور پاسداری می‌کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هر یک نفر از عشایر گوشت مورد نیاز ۱۶ نفر ایرانی را تأمین می‌کند، اظهار داشت: گوشت قرمز مورد نیاز کشور در سال ۸۶۰ هزار تن است و عشایر امسال رکورد تولید ۲۰۰ هزار تنی را زدند.

وی اظهار داشت: در گذشته جامعه عشایری در ظرفیت‌های قانونی چندان جایگاهی نداشتند اما با پیگیری‌های صورت گرفته، در برنامه ششم ۱۷ بار نام عشایر آورده شد و این جامعه به عنوان جامعه هدف سوم بعد از جامعه شهری و روستایی مورد توجه قرار گرفت که نتایج آن را در سال‌های اخیر می‌بینیم.

علایی مقدم با اشاره به اجرای پروژه‌های تأمین آب در مناطق عشایری و اذن مقام معظم رهبری برای برداشت از منابع صندوق توسعه ملی در این خصوص، گفت: در دو سال اخیر ۸۰۰ پروژه آبرسانی با اعتبار ۳۸۹ میلیارد تومان در مناطق عشایری اجرا کرده‌ایم که تحول عظیمی در شاخص برخورداری عشایر از آب اتفاق افتاده است.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
خبرگزاری مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا