گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

بخشنامه بهداشتی تولید شیر الاغ ابلاغ شد

معاون سازمان دامپزشکی گفت: بخشنامه مدیریت بهداشتی تولید شیر الاغ ابلاغ شده است و تولیدکنندگان می‌توانند تحت نظارت سازمان دامپزشکی اقدام به تولید این محصول کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی‌اصغر ماکنلی در  نشست خبری در واکنش به تراکم بیش از حد دام در گاوداری‌های کشور اظهار کرد: هرچه تراکم دام در دامداری‌ها بیشتر باشد احتمال بروز بیماری نیز بیشتر خواهد بود که تولیدکنندگان خود از این امر آگاهند و باید با اقداماتی که انجام می‌دهند زمینه بروز بیماری‌ها را کاهش دهند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۴۰ هزار رأس گوساله پرواری آماده کشتار در استان تهران وجود دارد.

وی در پاسخ به سؤالی در ارتباط با امکان مصرف شیر الاغ و سایر فرآورده‌های این محصول اظهار کرد: از نظر بهداشتی، برای مصرف‌کنندگان وزارت بهداشت می‌تواند در این زمینه پاسخگو باشد اما سازمان دامپزشکی می‌تواند شیر این حیوان و فرآورده‌های آن را از نظر سلامت مورد بررسی قرار بدهد.

وی افزود: تمام محصولات مرتبط با سازمان دامپزشکی که بتوانند شرایط بهداشتی مورد نظر این سازمان را بگذرانند از نظر ما مانعی برای مصرف آنها وجود ندارد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا بخشنامه بهداشتی در سازمان دامپزشکی برای تولید شیر الاغ وجود دارد  یا به‌طور کلی امکان  تولید شیر الاغ زیر نظر سازمان دامپزشکی وجود دارد گفت: بخشنامه مدیریت بهداشتی تولید شیر الاغ ابلاغ شده است و تولیدکنندگان می‌توانند تحت نظارت سازمان دامپزشکی اقدام به تولید این محصول کنند.

وی افزود: برنامه مدیریت بهداشت برای پرورش الاغ جزو دستورالعمل‌های بهداشتی و تدوین و ابلاغ‌شده سازمان دامپزشکی کشور است.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
خبرگزاري تسنيم
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا