گروه مشاوران برندینگ فراسو
سایر

«تیران» و «کرون» قطب تولید محصولات گلخانه‌ای در اصفهان

با بسته شدن در‌های صادرات فلفل دلمه‌ای به روسیه گلخانه داران اصفهانی با مشکل مواجه شدند.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، محمدحسین احمدی مدیر جهاد کشاروزی شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه این شهرستان قطب تولید محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان است گفت: از سطح ۲۳۰ هکتار گلخانه‌های نوین این شهرستان سالانه ۳۲ هزار تن محصول با کیفیت تولید و بیش از ۹۰ درصد آن صادر می‌شود.

محمدحسین احمدی با اشاره به توقف صادرات فلفل دلمه‌ای به روسیه افزود: روزانه بیش از ۱۰۰ تن فلفل دلمه‌ای رنگی صادراتی این شهرستان در بازار‌های داخلی سرگردان است.

کارشناس کشاورزی و گلخانه دار تیران و کرونی هم با بیان اینکه قیمت تمام شده فلفل بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان است و در حال حاضر با قیمت ۵ تا ۶ هزار تومان به فروش می‌رسد گفت: فلفل دلمه‌ای رنگی یکی از این محصولات است که تحت شرایط مراقبتی خاص تولید می‌شود و با توجه به حساسیت این گیاه استفاده از کود و سموم باید بر اساس استانداردباشد و درغیر این صورت دچار ضرر و زیان در میزان تولید خواهد شد.

خرم افزود: بر این اساس تولیدات تیران و کرون یا به صورت مبارزه بیولوژیک با آفات تولید می‌شود و یا زیر نظارت جهاد کشاورزی از سموم بدون دوره کارنس استفاده می‌شود که این موضوع با اجرای آزمایشات جهاد کشاورزی مشخص است که هیچگونه ماندگاری سموم در فلفل تولید تیران و کرون مشاهده نشده است.

وی گفت: تیران و کرون به عنوان یکی از بزرگترین قطب‌های تولید فلفل دلمه‌ای رنگی با کیفیت در کشور شناخته می‌شود که این روز‌ها گلخانه داران آن با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و در تامین هزینه‌های تولید، حق الزحمه کارگران، هزینه‌های سوخت و اقساط معوق بانکی در مانده اند.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایانا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا