گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

هند امسال حدود نیمی از صادرات برنج جهان را به خود اختصاص می‌دهد

هند احتمالاً تا ۴۵ درصد از صادرات جهانی برنج را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص می‌دهد چرا که ظرفیت حمل و نقل بندرهای این کشور باعث شده تا حجم بی‌سابقه‌ای را برای خریداران در سراسر آفریقا و آسیا ارسال کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، هند احتمالاً تا ۴۵ درصد از صادرات جهانی برنج را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص می‌دهد چرا که ظرفیت حمل و نقل بندرهای این کشور که دومین تولیدکننده برنج در جهان بعد از چین است، باعث شده تا حجم بی‌سابقه‌ای را برای خریداران در سراسر آفریقا و آسیا ارسال کند.

نیتین گوپتا، نایب رئیس بخش تجارت برنج در شرکت اولام هندOlam India، گفت: صادر کننده برتر (برنج) جهان می‌تواند امسال ۲۲ میلیون تن یا به عبارتی بیشتر از مجموع صادرات سه صادرکننده بزرگ بعدی یعنی تایلند، ویتنام و پاکستان، برنج صادر کند.

وی گفت: در کنار خریداران سنتی، امسال چین، ویتنام و بنگلادش نیز از هند خرید می‌کنند.

بر اساس این گزارش، صادرات برنج هند در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل ۴۹ درصد افزایش یافت و به رکورد ۱۴.۷ میلیون تن رسید، چرا که محموله‌های برنج غیر باسماتی ۷۷ درصد افزایش یافت و به رکورد ۹.۷ میلیون تن رسید.

هند در حالی که ظرفیت بنادر خود را برای حمل و نقل افزایش می‌دهد، در مسیر تسلط بر تجارت جهانی برنج در سال ۲۰۲۱ است.

به گفته گوپتا، در سال ۲۰۲۱، صادرات برنج غیر باسماتی نسبت به یک سال قبل ممکن است تقریباً دو برابر شود و به ۱۸ میلیون تن برسد، در حالی که صادرات برنج باسماتی ممتاز در ۴ میلیون تن ثابت است.

وزارت کشاورزی ایالات متحده نیز پیش بینی کرده است که صادرات جهانی برنج در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲ به ۴۸.۵ میلیون تن برسد.

در حالی که تقاضای جهانی برای برنج به بالاترین حد خود رسیده، برنج هندی از مارس سال گذشته به طور مداوم ارزان‌تر از برنج تایلند و ویتنام بوده است.

مقصد صادرات برنج غیر باسماتی هند عمدتاً کشورهای آفریقایی و آسیایی است و برنج باسماتی درجه یک نیز به خاورمیانه، ایالات متحده و انگلیس صادر می‌شود.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
خبرگزاری تسنیم
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا