گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

تحقق ۹۱ درصدی برنامه تولید سبزی و میوه‌های گلخانه‌ای

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی گفت: ۹۱ درصد پیش‌بینی تولید سبزی و صیفی و سایر محصولات گلخانه‌ای به رغم شیوع کرونا تاکنون محقق شده است.

به گزارش روز دوشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «غلامرضا تقوی» افزود: پیش بینی تولید سبزی و صیفی و میوه‌ها و کشت های غیر متداول همچون «فیسالیس»، «پشن فروت» و «دراگون فروت» در سال جاری به میزان سه میلیون و ۴۸۳ هزار تن بوده که از این میزان تاکنون دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن برآورد تولید داشته‌ایم.

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی اظهار داشت: انتظار داریم تا پایان زمان برداشت در سال جاری در گلخانه ها میزان تولید این محصولات به حدود ۳ میلیون و ۱۶۳ هزار تن برسد.

وی درباره کشت محصولات جدید در واحدهای گلخانه ای کشور گفت: تولید انواع محصولات باغی از جمله آناناس، موز، زردچوبه و زنجبیل در گلخانه ها برنامه‌ریزی شده است.

تقوی، انتقال کشت بخشی از سبزی و صیفی فضای باز به محیط کنترل شده، اصلاح، بازسازی و نوسازی واحدهای گلخانه ای و پرورش قارچ خوراکی، بهبود مدیریت تولید در محیط کنترل شده با ارتقای دانش فنی کارشناسان و بهره‌برداران از طریق تربیت نیروی ماهر و بکارگیری تکنولوژی های نوین و پیشرفته در گلخانه ها را از برنامه های اولویت دار این دفتر در بخش گلخانه ها برشمرد.

به گزارش ایرنا، طبق برآوردها امسال  ۲۸ میلیون تن محصول سبزی و صیفی سالانه در سطح ۸۰۰ هزار هکتار در کشور تولید شده و  از این رقم ۳.۵ میلیون تن محصول به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار به کشورهای هدف صادر شده است.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایرنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا