گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

ارزآوری ۵۰۹.۳ میلیون دلاری میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری در سال ۹۹

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی از ارزآوری 509.3 میلیون دلاری میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری در سال گذشته خبر داد.

زهرا جلیلی مقدم مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار ایانا  از توسعه میوه‌های گرمسیری در محیط‌های کنترل‌شده خبر داد و گفت: کشت انبه و موز در محیط‌های کنترل‌شده از برنامه‌های آتی دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری است.

وی بابیان اینکه پیگیری واردات پایه‌های پاکوتاه و ارقام مناسب جهت توسعه کشت در گلخانه‌ها در حال انجام است، ادامه داد: کشت انبه و موز در محیط کنترل‌شده و کشت پشن فروت، دراگون فروت و پاپایا را نیز دنبال می‌کنیم.

به گفته مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری، تولید نهال آناناس و توسعه کشت این محصول نیز در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: تولید میوه‌های میوه‌های نیمه گرمسیری در گلخانه و محیط‌های کنترل‌شده با اجرای سایبان در باغات میوه‌های نیمه گرمسیری به‌منظور افزایش بهره‌وری آب و سایر نهاده‌ها در حال اجرا است.

جلیلی مقدم یادآور شد: مجموع صادرات محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری در سال گذشته ۷۵۶ هزار تن بوده که با ارزآوری ۵۰۹.۳ میلیون دلار در سال گذشته همراه بوده است.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایانا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا