گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

راه‌اندازی مزرعه‌ای که کاملا به دست ربات‌ها اداره می‌شود!

کشاورزان در آینده ممکن است از پشت صحنه همه چیز را کنترل کنند و دیگر شاهد هیچ انسانی در سطح مزارع نباشیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، کشاورزان ممکن است به زودی مجبور شوند به جای کار در مزارع، به زندگی و نظارت در پشت صحنه عادت کنند، زیرا ربات‌ها و هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای در حال پیشرفت هستند و در بسیاری از موارد، بسیار بیشتر از توانایی‌های کارگران انسانی توانایی دارند.

جدیدترین نمونه از این پیشرفت در قالب اولین مزرعه کاملاً خودکار و تحت هدایت کامل ربات‌ها در استرالیا است که با هزینه ۲۰ میلیون دلار راه‌اندازی شده است.

این پروژه موسوم به “مزرعه بدون دخالت دست” توسط محققان دانشگاه “چارلز استورت” در جزیره واگا واگای استرالیا و با همکاری مرکز تحقیقات “Food Agility” در دست توسعه است.

این مزرعه ۱۹۰۰ هکتاری پس از تکمیل و راه‌اندازی، به عنوان نمایشی از توانایی رباتیک و هوش مصنوعی در کشاورزی عمل خواهد کرد.

از جمله فناوری‌های به نمایش درآمده در این مزرعه رباتیک، استفاده از پهپادها، تراکتورهای رباتیک، ربات‌های برداشت کننده محصولات و حسگرهای اندازه‌گیری میزان انتشار کربن و سایر معیارهای لازم برای پرورش محصولات خواهد بود.

ضمن اینکه از هوش مصنوعی برای اتخاذ تصمیمات مدیریتی خودکار استفاده خواهد شد.

“ریچارد نورتون” مدیرعامل “Food Agility” در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که تحقق کشاورزی بدون دخالت دست، بسیار نزدیک‌تر از آن است که بسیاری از مردم تصور می‌کنند.

وی توضیح داد: اتوماسیون(خودکارسازی) کامل، یک مفهوم دور نیست و هم اکنون نیز معادنی وجود دارند که کاملاً به صورت خودکار و توسط ربات‌ها اداره می‌شوند. سال‌های زیادی نخواهد گذشت که فناوری، کشاورزان را از مزارع بیرون بکشد و آنها را در دنیای رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی غرق کند.

گفتنی است که مزرعه مذکور در استرالیا در حال حاضر مشغول به فعالیت است و آزمایشات اولیه نشان داده است که این مزرعه در شب و هنگامی که کشاورزان انسانی در خواب هستند نیز فعالیت می‌کند.

در کنار اتوماسیون، سایر نوآوری‌های انقلابی می‌توانند در نحوه تولید مواد غذایی در جوامع تغییر بزرگی ایجاد کنند. به عنوان مثال کشاورزی عمودی در شهرها می‌تواند فضای روستاها و زمین‌های کشاورزی را آزاد کند.

اگرچه اینگونه به نظر می‌رسد که ربات‌ها شغل ما را از ما می‌گیرند، اما برآوردهای مجمع جهانی اقتصاد نشان می‌دهد که اتوماسیون مشاغل مختلف، ۹۷ میلیون شغل ایجاد می‌کند و این بیشتر از آن میزانی است که توسط ربات‌ها تصاحب می‌شود. به عنوان مثال کشاورزان خواهند توانست به مدیریت نرم افزاری مزرعه خود بپردازند و همه چیز را با ربات‌ها کنترل کنند.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا