اخبار و رویدادها

هیچ چیزی مانع تخریب ساخت‌وسازها در اراضی کشاورزی نمی‌شود

سرپرست امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: مشکلات عدیده بر سر راه برخورد با متخلفین مانع از تخریب ساختمان‌های احداثی در اراضی کشاورزی نمی‌شود.

بهرام میردریکوند در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود آنکه در مقابله با تغییر کاربری اراضی کشاورزی مشکلات عدیده بر سر راه برخورد با متخلفین  وجود دارد، اما متخلفان باید بدانند که سازه‌های غیر مجاز در هر صورت تخریب خواهد شد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی ممنوع است مگر در موارد ضروری، اما متأسفانه طی سنوات گذشته میل مردم به سمت احداث باغ ویلا به‌ ویژه در نقاط خوش و آب ‌و هوا گرایش پیدا کرده است.

میردریکوند اضافه کرد: در مناطق آسیب‌پذیر خرم‌آباد کاری که در حال حاضر انجام می‌دهیم اخطار به مالکان است؛ یعنی زمانی را برای آن‌ها تعیین می‌کنیم تا خودشان تغییر کاربری ایجاد شده را تخریب کنند.

سرپرست امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان  اظهار کرد: با استناد ماده ۳  قانون حفظ  کاربری اراضی زراعی و باغی هرگونه تغییر غیرمجاز کاربری اراضی علاوه‌بر قلع‌ و قمع بنا تا سه برابر ارزش بنا مشمول جریمه است.

وی اضافه کرد: علاوه‌براین، طبق مفاد قانون حفظ کاربری اراضی مالکان باید ابتدای کار نسبت به جمع‌آوری بنا اقدام کنند و در صورتی‌که تمکین نکنند با دستورالعمل دادستان باید تخریب شود.

میردریکوند با اشاره به پیامدهای تغییر کاربری اراضی، عنوان کرد: زمین بستر تولیدات کشاورزی است و این تغییر کاربری امنیت غذایی را مختل و به پیکره اقتصاد استان خسارت وارد می‌کند و از سوی دیگر این منابع متعلق به نسل آینده است و باید در حفاظت از آن بکوشیم.

سرپرست امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان تأکید کرد: از مردم می‌خواهیم از تغییر کاربری اراضی به‌طور جد پرهیز کنند همچنین اگر به‌دنبال خرید زمین هستند حتماً از امور اراضی استعلام کرده و از تفکیک اراضی کشاورزی جلوگیری کنند.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا