اخبار و رویدادها

هوشمند سازی لازمه حرکت به سمت کشاورزی تجاری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: تولید در شرایط هوشمندسازی نسبت به شرایط معمول افزایش چشمگیری دارد و هوشمندسازی لازمه حرکت از کشاورزی معیشتی به سمت کشاورزی تجاری و بین المللی است.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حسین پژمان در نشست ویدئو کنفرانس با مهرزاد خرد مجری راه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور با اشاره به اینکه سیستم یکپارچه سازی کشاورزی در استان فارس از ده سال قبل شروع شده است ، ابراز کرد: با کمک کارشناسان پهنه این سیستم به روزرسانی می شود تا به سمت کشاورزی یکپارچه و هوشمند حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه کارشناسان پهنه در خط مقدم تولید و نوک پیکان در ارتباط با اجرای سیستم یکپارچه سازی کشاورزی هستند، از مجری راه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور خواست تا با تبدیل وضعیت این کارشناسان به مدیر پهنه یا کارشناس مسئول پهنه شرایط مالی این همکاران بهبود یابد.

پژمان، اعتلای بخش کشاورزی را از اهداف مشترک مجموعه جهاد کشاورزی دانست و افزود: اجرای یکپارچه سازی کشاورزی بخشی از مسائل و مشکلات حقوقی، قانونی و حتی اخلاقی مربوط به حوزه زمین که در شهرستان ها وجود دارد مرتفع می کند و امکان خدمات رسانی به ذی نفعان صورت منظم را فراهم می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اظهار کرد: با اجرای طرح مذکور به سمت زمین محور شدن حرکت می کنیم که اگر نهاده ای در اختیار کشاورزی قرار گرفت این نهاده برای زمین مشخصی باشد و براساس تیم مشخصی ضریب خطاهای ما پایین می آید.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایانا
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا