گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

گام های مثبتی برای کارآفرینی در روستاهای مازندران برداشته شد

استاندار مازندران، مهاجرت معکوس به روستاها را به عنوان یک استراتژی اصلی دانست و گفت: گام های مثبتی برای کارآفرینی و اشتغال در روستاهای استان برداشته شده است.

احمد حسین زادگان در گفتگو با خبرنگار مهر در حاشیه مراسم روز روستا، با اظهار اینکه مهاجرت معکوس به روستاها را به عنوان یک استراتژی دنبال می‌کنیم، افزود: برای مهاجرت معکوس باید زمینه‌ها و زیرساخت‌های لازم فراهم شود و خوشبختانه از نظر زیرساختی، اکثر روستاها از امکاناتی نظیر آب، برق و غیره برخوردار است.

وی مشارکت در روستاییان را در مدیریت روستایی، کارآفرینی، اشتغال آفرینی را امری مهم دانست و گفت: خوشبختانه شاهد ورود فناوری‌های نوین به روستاها هستیم و این مسئله سبب افزایش دانش و آگاهی کشاورزان برای تولیدات کیفی‌تر شده است.

وی ادامه داد: روستاییان باید با نگاه جدید و مدرن در حوزه اقتصادی از ظرفیت حوزه مجازی و فناوری‌های نوین بهره برند و در ایجاد بازارهای فروش در فضای مجازی برای عرضه سریع‌تر و آسان‌تر محصولات ورود پیدا کنند.

حسین زادگان با اظهار اینکه ایجاد باغ‌های مدرن و گلخانه‌های جدید، صنایع دستی در روستاها گام‌های مثبتی برای کارآفرینی و مهاجرت معکوس روستاییان به شمار می‌رود، افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و دستگاه‌های دیگر، طرح‌های خوبی در حوزه اشتغال روستایی اجرا کرده اند.

استاندار مازندران خواستار حمایت از طرح‌های دانش پایه برای اشتغال روستاییان شد.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
خبرگزاری مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا