گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

کشاورز میانه‌ای در تولید جو در کشور رکورد زد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان میانه گفت: یکی از کشاورزان این شهرستان برای دومین سال متوالی بالاترین رکورد برداشت جو کشور را از آن خود کرد.

شهرام ایرانی‌پور اظهار کرد: “حسن بیرنگ” کشاورز بخش مرکزی روستای «طغای»، سال گذشته با برداشت ۱۱ تن و ۱۰۰ کیلو جو در هر هکتار به عنوان جوکار نمونه استانی انتخاب شد و امسال هم محصول خود را با یک و نیم تن در هکتار نسبت به سال گذشته افزایش داده و به ۱۲ تن و ۶۰۰ کیلو رساند.

وی با بیان این‌که میانگین برداشت جو در شهرستان میانه در مزارع آبی حدود پنج تن و در دیم دو و نیم تن در هکتار است، گفت: این کشاورز سال گذشته با بهره گیری از تحقیقات علمی و توصیه‌های کارشناسان جهادکشاورزی توانست با برداشت یازده تن و ۱۰۰کیلو محصول جو در هکتار میانگین برداشت شهرستان را در این مزرعه به حدود هشت تن در هکتار افزایش دهد.

وی با بیان اینکه این کشاورز در سالجاری حدود ۳۰ هکتار از اراضی خود را به کشت جو اختصاص داده است، ادامه داد: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۳۷۵ تن جو در این مزرعه برداشت و به بازار عرضه شود.

ایرانی‌پور گفت: در سال زراعی جاری هشت هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان زیرکشت محصول جو رفته که پیش بینی می‌شود ۲۲ هزار تن جو در شهرستان برداشت شود.

به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، رعایت اصول فنی کاشت، استفاده از توصیه‌های کارشناسان، مصرف بهینه نهاده‌ها، استفاده از بذرمرغوب، رعایت اصول صحیح آبیاری، استفاده از کودهای آلی و ریزمغذی و مبارزه به موقع با آفات از دلایل موفقیت در برداشت این میزان محصول جو عنوان شده است.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا