هنرهای چوبی صنایع دستی آرانیک

برای قیمت تماس بگیرید

توضیحات

نوع آگهی : فروش یا ارائه
تاریخ : ۱۳۹۹-۱۲-۲۴
آدرس سایت : نمایش وبسایت
موقعیت : تهران. بلوار کریم خان زند. ابتدای خیابان حسینی. ساختمان شماره ۱۲. واحد ۵

از آغاز پیدایش زندگی شهرنشینی در بین انسان­ها نیاز به وسایل و ابزارآلات برای گذران زندگی همواره محسوس بوده است. بشر برای رفع نیازهای اولیه دست به ساخت اشیایی از این دست زد که شروعی بود برای آن­چه بعدها صنایع دستی ­اش نامیدند. روشن است که هدف این انسان­ها آفرینش هنری نبوده بلکه امرار معاش و ضرورت ­های حیات روزمره آن­ ها را وادار به ساخت چنین اشیایی کرده بود. اما بدعتی که این مردم در شناسایی مواد پیرامون خود و چگونگی به ­کارگیری آن ­ها در خلق اشیاء کاربردی و ابزارآلات به ­کار بسته ­اند، همواره بر ارزش کارشان افزوده ­است.

با گسترش جوامع بشری، چنین دست ­ساخته ­هایی دیگر جوابگوی نیاز انسان­ ها نبـود. رفته رفته با ورود ماشین ­هایی که کار ساخت و تولید اشیاء را با سرعت و به کثرت انجام می­ دادند، دسـت ­ساخته ­ها ازحیطه ­ی کاربرد به حیطه ­ی تزئین وارد شدند.با این حال امروزه با گسترش زندگی ماشینی، صنایع دستی می­تواند خلاء ناشی از نیاز انسان­ ها به آنچه که توسط دست خلق شده، زیباست و ریشه در سنت­ ها دارد را برآورده سازد و این­گونه است که نیاز به حضور صنایع دستی به­ وضوح در زندگی مردم احساس می ­شود. اما با توجه به کاهش سطح تولید و دشواری فرایند تامین، امکان دسترسی مردم به انواع اصیل این دست‌ ساخته ­ها با قیمتی مناسب آسان به ­نظر نمی رسد. از سوی دیگر عدم معرفی و عرضه مناسب این دست­ ساخته­ ها، موجب مهجور ماندن و به فراموشی سپرده شدن بسیاری از گونه ­های اصیل در گذر زمان خواهد شد. تلاش در حفظ و تداوم حیات این دست‌ ساخته­ ها در جامعه البته مطابق با نیاز روز، افزون بر احیا حس اصالت و ترویج فرهنگ آشتی با زمین، این میراث کهن را از محدود شدن به ویترین موزه­ها و یا تصاویری در کتب فرهنگی باز خواهد داشت.

گروه هنری و تخصصی آرانیک با شناخت از توانمندی­ ها و نقاط ضعف کنونی این صنعت سعی برآن داشته تا با تکیه بر دانش تخصصی پدیدآورندگان آن و بهره­ گیری از فنون تجارت الکترونیک، به معرفی جامع و توسعه مطلوب این صنعت همگام با نیاز روز و در بستر فضای مجازی بپردازد. برقراری یک زنجیره تامین کامل، پویا و پررونق در حیطه تولیدات صنایع دستی از اهداف نخست و والای این مجموعه بوده است. هدفی که تحقق آن در گرو شناسایی جامع تولیدکنندگان بومی، کارشناسی و معرفی اصولی دست ساخته­ های اصیل، آگاهی از نیاز و سلایق امروز جامعه و در نهایت عرضه مطلوب در بستر فن ­آوری­ های نوین است. آرانیک در این مسیر همراه با معرفی و عرضه صنایع دستی مهجور و رو به فراموشی روستایی و عشایری، اقدام به عرضه جامع دست ­ساخته­ های هنرمندان شهری نیز داشته است تا بدین­گونه بنیانگذار اولین و جامع­ترین پایگاه تخصصی معرفی و فروش صنایع دستی اصیل ایرانی باشد.

 

موقعیت

تهران. بلوار کریم خان زند. ابتدای خیابان حسینی. ساختمان شماره ۱۲. واحد ۵
نظر بنویسید
تصویر نمایه
aranick
فروشنده
نوع آگهی فروش یا ارائه نوع آگهی

ارسال پیام

ارسال پیام
نکات امنیتی
  1. دیدار با فروشنده در یک مکان امن
  2. اجتناب از معاملات نقدی و حضوری
  3. مراقب پیشنهادات غیر واقعی باشید
  4. روستیران هیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد
  5. با مطالعه‌ی راهنمای خرید امن، آسوده‌تر معامله کنید

تبلیغات

آگهی های ویژه

آگهی های جدید