گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

محاسبه کیلویی چیپس برای اثبات ادعای گرانی!

در روزهای اخیر جریان رسانه‌ای منتقد دولت از افزایش قیمت چیپس و عبور قیمت آن از یک کیلو گوشت قرمز خبر داده‌اند و قیمت چیپس را ۱۸۶ هزار تومان اعلام کرده‌اند!

به گزارش ایرنا، در مطلبی که به طور گسترده در رسانه‌های منتقد دولت منعکس شده، موارد زیر مطرح شده است:

  • چیپس گران‌تر از یک کیلو مرغ و هم‌قیمت یک کیلو گوشت قرمز عرضه می‌شود…
  • قیمت هر کیلوگرم چیپس به نرخ ۱۸۶ هزار تومان می‌رسد. یعنی ۳۰۰۰ تومان گران‌تر از یک کیلو گوشت راسته گوسفندی با استخوان…
  • از این به بعد فقط میلیونرها چیپس می‌خورند…
  •  هر کیلو چیپس به ۱۸۰ هزار تومان رسید…
  •  چرا قیمت چیپس نجومی شد؟…
  •  چیپس کیلویی ۱۸۶ هزار تومان، گران‌تر از گوشت!…

 

پیگیری ادعا

این رسانه‌ها به‌گونه‌ای در عناوین مطالب خود درباره قیمت چیپس، نرخ‌گذاری کرده‌اند که خوانندگان تصور کنند بسته‌های چیپسی که تا دیروز با قیمت‌های حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان خریداری می‌کردند به ۱۸۶ هزار تومان رسیده است.

این در حالی است که وزن بسته‌های معمولی چیپس، ۶۰ گرمی است و همچنان با قیمت‌های حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود و پیش از این نیز رایج نبوده که مردم یا مغازه‌داران قیمت چیپس را به طور کیلویی محاسبه و اعلام کنند.

رسانه‌های منتقد دولت  در این باره اقدام غیرحرفه‌ای انجام داده و قیمت چیپس را بر حسب کیلوگرم گزارش کرده‌اند و حتی بر اصطلاح «بسته چیپس» هم در مطالب خود تصریح کرده‌اند تا خوانندگان تصور کنند قیمت‌ها مربوط به همان بسته‌های معمولی چیپس است که سال‌ها است در مغازه‌ها فروخته می‌شود.

به نظر می‌رسد با گذشت دو ماه از اجرای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و فروکش کردن التهابات مقطعی در بازار، جریان منتقد دولت که منتظر ادامه گرانی‌های آن مقطع بود و با ثبات قیمت‌ها در یک ماه اخیر، هم‌اکنون با دست خالی از سوژه‌های انتقادی مواجه شده، به ناچار با حراج حیثیت حرفه‌ای خود، به دستکاری آمار و ارقام و فریبکاری خوانندگان روی آورده است.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایرنا
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا