گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

ظرفیت‌ مناسب کرمان برای پرورش شتر مرغ

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کرمان گفت: پرورش شترمرغ در اقلیم استان کرمان به دلیل قابل استفاده بودن همه اعضای بدن این موجود فرصتی مناسب برای اشتغالزایی و تولید است.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمان، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کرمان افزود: استان کرمان از نظر شرایط آب و هوایی گزینه خوبی برای اشتغالزایی در امر پرورش شترمرغ است.

علی باقری افزود: اقلیم استان کرمان با زیستگاه اصلی این حیوان که آفریقای جنوبی است همخوانی دارد و به دلیل دارا بودن آب و هوایی خشک به بسیاری از بیماری ها دچار نمی شوند زیرا در محیط گرم و خشک بیماری تکثیر نمی شود.

وی اظهار کرد: بطور میانگین یک شترمرغ حدود ۱۲۰ کیلوگرم وزن دارد که تنها ۳۰ کیلوگرم از وزن این حیوان به گوشت اختصاص دارد و بقیه لاشه آن را پوست، پر، چربی و استخوان تشکیل می دهد که می توان از آن ها در عرصه تجارت فراوری کرد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کرمان با اشاره به اینکه هر قطعه پوست یک شترمرغ ارزشی زیادی دارد، افزود: شترمرغ‌ بزرگ ‌ترین پرنده موجود در جهان است و تمام اندام های این حیوان دارای ارزش اقتصادی بالا است.

وی با بیان اینکه پرورش شترمرغ دیر زمانی نیست که در کشور آغاز شده است، گفت: اگر بتوانیم در این استان حرکتی صنعتی با مطالعات اولیه، طرح پرورش شتر مرغ را پیش بگیریم بطور قطع بسیاری از بیکاران جذب کار می شوند و رونق منطقه را شاهد خواهیم بود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه با تولید و توسعه شترمرغ می توان علاوه بر پاسخگویی به نیاز کشور، در زمنیه صادرات آن نیز اقدام کرد، افزود: بر اساس مطالعات انجام شده میزان ارزآوری، سودآوری و اشتغالزایی این صنعت بالا است و در مقطع حساس کنونی که کشور با انواع تحریم ‌ها مواجه است و آمار جمعیت جوان بیکار در کشور نیز بالا است، پرورش شترمرغ می‌ تواند به صنعت و شکوفایی این بخش کمک کند.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایانا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا