گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

ایجاد زنجیره صنایع شیلاتی بدون ضایعات در سال جاری

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: ایجاد صنایع جدید شیلانی به خصوص صنایع پاک در جنوب ایران را در برنامه داریم.

به گزارش بازار به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عیسی گلشاهی در رابطه با افزایش ظرفیت کارگاه‌های تولیدی شیلات اظهار کرد: با توجه به رغبتی که مردم به محصولات بسته‌بندی شده آبزیان نشان دادند، در سال جدید افزایش ظرفیت کارگاه‌های تولیدی را با اختصاص تسهیلات بانکی مدنظر قرار دادیم.

وی افزود: برنامه‌های آموزشی برای ارتقا دانش فنی صاحبان سرمایه با حضور مدرسین داخلی و بین‌المللی برگزار خواهد شد.

گلشاهی با اشاره به ایجاد صنایع جدید در جنوب کشور، خاطرنشان کرد: ایجاد صنایع جدید شیلاتی به خصوص صنایع پاک در جنوب ایران را در برنامه داریم تا این صنایع به صورت یک زنجیره صنایع بدون ضایعات فعالیت کنند و ضایعات و مواد دورریز هر خط تولید، ماده اولیه خط تولید بعدی باشد.

وی افزود: به زودی شاهد بهره‌برداری از یکی از واحدهای تولید کنسرو کشور خواهیم بود تا ۱۰ درصد به ظرفیت تولید کنسرو اضافه شود که این کار با کیفیت بسیار مناسب وارد بازار خواهد شد.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران تصریح کرد: محصولات دارای ارزش افزوده بر پایه ماهیان ریز را در برنامه داریم؛ همچنین محصولات متنوع با پایه خمیر ماهی و محصولات غذایی مختلف و مقرون به صرفه از ماهی تهیه خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط سازمان شیلات برای آموزش مصرف کنندگان تاکید کرد: کلاس‌های آموزش طبخ آبزیان برای خانم‌های خانه و هم افرادی که تهیه غذا برای اماکن پر جمعیت را برعهده دارند، برگزار می‌شود.

گلشاهی افزود: جشنواره ها و پروژه های الگوسازی رستوران‌های سطح کشور را در دستور کار داریم که با استفاده از منوهای پیشنهادی سازمان شیلات ایران اجرا خواهد شد.

وی یادآور شد: پایلوت این طرح در استان گیلان در حال انجام است و پس از آن به رستوران‌هایی که قابلیت طبخ اقتصادی آبزیان را داشته باشند، برند خواهیم داد.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
بازار
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا