گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

استان تهران، برای‌ چهارمین سال متوالی قطب توسعه کشت گلخانه‌ای کشور شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران با بیان اینکه این استان همچنان در زمینه توسعه کشت های گلخانه ای در کشور پیشتاز است گفت: استان تهران، برای‌چهارمین سال متوالی رتبه نخست توسعه کشت گلخانه ای کشور را بدست آورد.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان تهران، ذوالفقاری، وسعت گلخانه های این استان را ۳۵۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: ۲۸ درصد گلخانه‌های ایران در استان تهران احداث شده است.

وی ادامه داد: از مجموع گلخانه های کشور، سهم استان تهران ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار است و به عبارتی استان تهران بزرگترین گلخانه دار بخش کشاورزی ایران است.

وی افزود: در سال گذشته تولید محصول در گلخانه‌های استان تهران در حدود ۷۰۰ هزار تن بوده است.

ذوالفقاری با تاکید به اینکه ۲۸ درصد گلخانه‌های ایران در تهران قرار گرفته دارد، ادامه داد: در سال گذشته در اجرای گلخانه‌ها نیز این استان رتبه اول را داشته و ۳۵۰ هکتار ساخت و توسعه گلخانه در این استان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در ۱۰ماهه اول سال جاری نیز ۲۴۷ هکتار گلخانه جدید در استان تهران ایجاد شده است، افزود: استان تهران، برای‌چهارمین سال متوالی رتبه نخست توسعه کشت گلخانه ای کشور را بدست آورد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران افزود: شهرستان پیشوا بیشترین تولید در سبزی و صیفی و شهرستان پاکدشت نیز بیشترین تولید گل شاخه بریده را دارد.

وی در خصوص تولید گل شاخه بریده گفت: در ایران در حدود ۲۵۰۰ تا ۳ هزار هکتار گلخانه گل شاخه بریده وجود دارد که در حدود ۵۵ درصد آن در استان تهران است.

ذوالفقاری با بیان اینکه ۱۲۰۰ هکتار از گلخانه گل شاخه بریده ایران در تهران قرار‌گرفته‌است، ادامه داد: از ۱۲۰۰ هکتار گلخانه شاخه بریده در استان تهران ۱۰۵۰ هکتار در شهرستان پاکدشت است.

وی با تاکید بر اهمیت صادرات محصولات کشاورزی گفت: محصولات گلخانه‌ای در صادرات محصولات کشاورزی  سودآوری مناسبی در تمام دنیا دارد که این سودآوری  کشاورزان را به احداث گلخانه ها سوق می دهد.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایانا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا