گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

نیمی از باغ‌های استان اصفهان با خشکسالی مواجه است

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: ۵۰ درصد از باغ‌ های مثمر استان با حدود ۴۰ هزار هکتار دچار خشکسالی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، احمدرضا رییسی زاده مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: کاهش بارندگی و افزایش گرمای هوا در سال زراعی جاری در استان اصفهان بخش کشاورزی این استان را دچار آسیب فراوانی کرده است.

وی با بیان اینکه آبرسانی سیار در بخشی از اراضی باغی استان انجام شده است، افزود: توجه به برنامه آمایش سرزمینی در کشت محصولات کشاورزی مهم است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ادامه داد: توسعه کشت گلخانه‌ای و استفاده از روش‌های جدید آبیاری و همچنین انتقال آب با استفاده از لوله به جای کانال و جوی آب برای کاهش هدررفت منابع برای جلوگیری از خشک شدن بخش کشاورزی مورد توجه است.

رییسی زاده بیمه مراتع و باغ‌ها را نیز برای جبران خسارت‌ها مهم بیان کرد و گفت: استقبال خوبی از کشاورزان برای این موضوع نشده است و در سال زراعی امسال کمتر از ۵۰ درصد باغ‌ها تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.

وی بر بیمه باغ‌ها در سال زراعی آینده تاکید کرد و گفت: بیمه هنگام بروز حوادث طبیعی امکان جبران بخشی از خسارت‌ها را فراهم می‌کند.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایانا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا