اخبار و رویدادها

تولیدکنندگان بخش کشاورزی به دنبال صادرات و بازاریابی محصول خود باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی باید با رویکردی توسعه محور، صادرات محور و مبتنی بر تحقق جهش تولید احداث شوند.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، علیرضا شریفی نژاد عصر امروز در حاشیه سرکشی از یک واحد در حال ساخت پرورش شترمرغ (مولد و پرواری) در منطقه صفائیه شهرستان سرخه با اشاره به طرح‌های اقتصادی بسیار خوبی که در سال جهش تولید در استان سمنان در دست اقدام است اظهار کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌های اقتصادی گام‌های بسیار خوبی برای رونق کسب‌وکار در استان سمنان برداشته می‌شود.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی استان سمنان گفت: باید توجهی جدی نسبت به حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بیان کرد: تولیدکنندگان باید به کیفیت در تولید، صادرات و بازاریابی برای فروش محصولاتشان توجه کنند.

شریفی نژاد تصریح کرد: توجه فعالان اقتصادی به مسائل حاشیه‌ای سبب اختلال در توسعه اقتصادی می‌شود که باید از این امر جلوگیری شود.

وی با اشاره به بازدید انجام شده از یک واحد پرورش شترمرغ در شهرستان سرخه گفت: این واحد مشکل جاده و گازرسانی دارد که نیاز است دستگاه‌های اجرایی مربوطه نسبت به رفع این مشکلات اقدام لازم را انجام دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با اشاره به اینکه عملیات اجرای این طرح از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و مساحت آن بیش از ۳۰ هکتار است اظهار کرد: با تکمیل این طرح مهم اقتصادی برای ۵۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

شریفی نژاد با اشاره به اینکه برآورد کل سرمایه‌گذاری این طرح ۲۵۰ میلیارد ریال است و تسهیلات مصوب اشتغال‌زائی روستایی بانک توسعه تعاون ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود گفت: ظرفیت کل این واحد پرورش شترمرغ چهار هزار و ۲۰۰ قطعه است.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایانا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا