گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

۳ راهکار فائو برای داشتن محیط زیست پایدار

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) تاکید می کند برای داشتن محیط زیست پایدار باید حتما از جوامع محلی استفاده کنیم، به دامداری های سنتی بهای بیشتری بدهیم و توریست های طبیعت گرد و علاقه مند به حیات وحش را توسعه دهیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، به نقل از سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، حیات و زندگی بسیاری از مردم کشورهای مختلف به شکار از طبیعت وابسته است و این مسئله روز به روز به ناپایداری محیط زیست منجر می شود  این در حالی است که تلاش ها برای حفظ این محیط زیست هم از سوی مسئولان و دیگر فعالان محیط زیست کافی نیست و تاکنون نتوانسته اند به محیط زیست خدمتی بکنند.

 سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) تاکید می کند،علاوه بر این مشکلات آتش سوزیهایی که  به صورت غیر کنترل شده در طبیعت وجوددارد و امکان ردیابی و کنترل آنها هم نیست، جاده سازی هایی که روز به روز بر تعداد آنها هم اضافه میشود و شکارهایی که این روزها از حالت سنتی و تفریحی خارج شده و  به صورت تجاری انجام می شود عرصه را بر طبیعت و محیط زیست تنگ کرده و فرصت نفس کشیدن به این طبیعت را نمی دهد. همه اینها سبب شده که تعداد جمعیت حیوانات وحشی در طبیعت روز به روز کمتر شود.

راهکار فائو برای داشتن طبیعت و حیات وحش پایدار

فائو با ذکر این مشکلات عنوان می کند که حال چه باید کرد؟ راهکار سازمان خواروبار جهانی(فائو) این است که باید به مدیریت و حمایت جوامع محلی چشم بدوزیم و آموزش های زیست محیطی را به افراد بومی و محلی بدهیم و آنها را در این مسیر تقویت کنیم.

راهکار دیگر فائو این است که به تولید گوشت به صورت سنتی توسط افراد محلی بیشتر توجه کنیم منطور این نهاد بین المللی این است که دامداری های سنتی به حفظ محیط زیست و مراتع کمک می کند.

فائو تاکید دارد  در کنار اینها تلاش کنیم که توریست هایی که به حیوانات وحشی علاقه دارند روز به روز بیشتر شوند و این توریست ها به داشتن طبیعت پایدار کمک خواهند کرد.

سازمان خواروبار جهانی برنامه های مبتنی بر مدیریت حیات وحش را در سه قاره اجرایی می کند.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
خبرگزاری فارس
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا