اخبار و رویدادها

افزایش ۳۰ درصدی میزان تولید قارچ در خراسان شمالی

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از افزایش 30 درصدی میزان تولید قارچ در در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، عبداله یوسفی گفت: سالانه بیش از ۵۵۰ تن قارچ خوراکی در واحدهای تولیدی این استان تولید می شود که در سال جاری با بهره برداری از دو واحد پرورش و تولید قارچ خوراکی میزان تولید نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است .

وی افزود : این میزان قارچ خوراکی در  ۴۸  واحد تولید می شود که ۴ واحد آن صنعتی و بقیه در قالب مشاغل خانگی است .

یوسفی میزان اشتغال مستقیم در واحدهای پرورش قارچ استان را ۸۰ نفر، و ارزش اقتصادی این محصول را ۷ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: قارچ تولید شده استان علاوه بر مصرف داخلی به سایر استانهای همجوار نیز صادر می شود.

وی بهبود کمی و کیفیی تولید قارچ را مشروط به استفاده از  پارامترهای متعددی از قبیل کیفیت کمپوست، اسپان یا بذرانتخاب شده و ایجاد عوامل محیطی مطلوب (تامین دما و رطوبت) در سالن‌ها عنوان کرد.

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی با اشاره به این که قارچ تولیدی استان غالبا از نوع دکمه ای است گفت: درراستای حمایت از تولید و ارتقاء دانش فنی بهره برداران اقدامات لازم جهت تسهیل درامور صدور مجوزهای تاسیس و بهره برداری ، تامین تسهیلات برای طرح های تولید و توسعه و برگزاری کلاس های آموزشی با همکاری سایر دستگاه ها (اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فنی و حرفه ای و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی) انجام شده است.

۰%

User Rating: Be the first one !
منبع
ایانا
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن