گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

نکاتی برای تغذیه مرغ مادر گوشتی با فیدرهای زنجیره ای

در اینجا نکاتی برای تغذیۀ مرغ مادر گوشتی با فیدرهای زنجیره ای را برای شما عنوان می کنیم.

در اینجا نکاتی برای تغذیۀ مرغ مادر گوشتی با فیدرهای زنجیره ای را برای شما عنوان می کنیم.
اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای تغذیۀ طیور وجود دارد. حداقل فضا برای هر پرنده باید ۱۵ سانتیمتر (۶ اینچ) باشد؛ اندکی بیشتر باشد بهتر هم هست. در گذشته حداقل فاصله ۱۲-۱۳ سانتیمتر بوده که امروزه دیگر مورد قبول نیست.
زمان توزیع خوراک در بین طیور باید زیر ۴ دقیقه باشد. بهترین زمان تاکنون در حدود ۲ دقیقه بوده است.
از موتورهای با سرعت بالا استفاده کنید ۳۶ متر/دقیقه (۱۲۰ فوت/دقیقه).
از موتورهایی با قابلیت تنظیم سرعت استفاده کنید تا به شما این امکان را بدهد که استارت نرم و آرامی داشته باشید، تعمیرات را به حداقل و طول عمر دستگاه را به حداکثر افزایش دهد.
اولین گردش موتور (دور اول) می بایست با بالاترین سرعت انجام شود تا زمان توزیع خوراک را به حداقل برساند؛ دورهای بعدی می تواند آهسته تر باشد. نکتۀ مهم این است که جایی خالی نماند.
حداقل ۳۰ دقیقه بین قدم زدن روزانه در مرغداری و تغذیۀ طیور وقت بگذارید. در غیر اینصورت، مرغ ها در گوشه و اطراف به دنبال شما راه می افتند و در مرغداری توزیع یکدستی نخواهند داشت.
اولین چرخۀ زنجیر باید در تاریکی باشد و هنگامی که خوراک در طول مسیر زنجیر در حال توزیع است چراغ ها هم برگشته و روشن شوند.
مرغ های جوان به آخورک به چشم “مرغ مادر” نگاه می کنند و به طور غریزی قبل از شروع تغذیه به سمت آن می روند.
همیشه تغذیۀ طیور را کنترل و نظارت کنید؛ اینطوری نکات بسیاری می آموزید و مواردی دستگیرتان می شود.
بعضی از فیدرهای زنجیره ای از آلارم صدا یا نور برای جلب توجه طیور به هنگام شروع تغذیه استفاده می کنند. نتایج خوبی از آلارم نور دیده شده اما به شرطی که در دورۀ پرورش و از زمانی که طیور جوجه هستند استفاده شود تا به آن عادت کنند.
به خاطر داشته باشید که در بسیاری موارد، با هزینه کردن و تلاش مرغدار در دورۀ پرورش طیور یکدست می شوند؛ اما با تغذیۀ ضعیف و نامناسب بازدهی طیور خوب نخواهد شد!

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
itpnews
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا