گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

پرورش ماهی قزل الا در قفس در شالیزارهای آمل/درآمد ۴ میلیاردی

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی آمل از پرورش ماهی قزل الا در قفس در اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، مهرداد فولاد از پرورش ماهی قزل آلا پس از برداشت برنج و رتون در اراضی شالیزاری شهرستان آمل خبر داد و گفت: یک واحد پرورش ماهی قزل آلا در قفس در منطقه دشت سر روستای رستمدار محله در یک دوره پرورش بعد از برداشت برنج و رتون ۳۰ تن ماهی قرل آلا نولید و ۴ میلیارد ریال درآمد کسب کرد.

وی افزود: کشاورز پیشرو در این عرصه ۲ هکتاری در فصل بهار دو هفته پس از نشاء برنج، اقدام به رهاسازی ۵۰۰ قطعه جوجه اردک کرد و پس از برداشت برنج، در حالی که زمین مستعد پرورش رتون است، این عملیات را با موفقیت و با مصرف کمترین میزان کود و سموم شیمیایی انجام داد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان  آمل تصریح کرد: این تولید کننده پس از برداشت رتون نیز در آبان ماه با آب بستن زمین شالیزاری به عمق بیش از ۱.۵ متر، اقدام به رهاسازی ۶۰ هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا در قفس به اوزان ۸۰ الی ۱۰۰ گرم کرد.

وی بیان کرد: در یک دوره ۴ تا ۵ ماهه، ماهی پرورش داده شده در قفس را در وزن‌های بیش از ۷۰۰ گرم برداشت و به طور مستقیم به فروش می‌رساند.

این مسوول اظهار کرد: با توجه به اهمیت پروتئین حیوانی بخصوص پروتئین گوشت سفید در تغذیه انسان، لزوم توجه به این بخش اهمیت بیشتری پیدا می کند و به دلیل بالا بودن ارزش غذایی و داشتن اسید امینه و اسید های چرب غیر اشباع مواد معدنی و ویتامین ها از دیر باز مورد تغذیه جوامع بود، لذا تکثیر و پرورش انواع ماهیان در آبهای داخلی و بهره گیری از آبهای زیر زمینی یک امر مهم و جدی تلقی می شود.

وی یادآور شد: ۱۱۰ واحد پرورش  ماهی در این شهرستان فعال است که سالانه  ۶ هزار تن ماهی قزل آلا تولید می شود.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایانا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا