گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

روسیه با افزایش تولیدات کشاورزی گرانی را مهار کرد

رئیس جمهور روسیه گفت:‌ افزایش تولیدات محصولات کشاورزی در سال جاری به کاهش گرانی و تورم در این کشور کمک می کند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، ولادیمر پوتین رئیس جمهور روسیه می‌گوید:‌ افزایش تولید امسال محصولات کشاورزی به کاهش قیمت در این کشور کمک خواهد کرد.

وی افزود: افزایش قیمت‌ها در سال گذشته به دلیل کاهش تولیدات داخلی و افزایش وابستگی به واردات بود.

پوتین روز چهارشنبه در نشست سالانه گفت: «تولید امسال محصولات کشاورزی افزایش می‌یابد و روی کاهش قیمت‌ها تأثیر زیادی خواهد داشت».

رئیس جمهور روسیه افزود: کشاورزان روسی بیش از ۱۹ میلیون تن سیب زمینی در سال ۲۰۲۰ تولید کردند در حالی که پیش بینی می‌شود تولید امسال به ۲۲ میلیون تن برسد.

پوتین همچنین گفت:‌ افزایش تولید در انواع میوه و سبزی به عنوان اولویت نخست برای بخش کشاورزی روسیه تعریف شده است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر روسیه به میزان کافی میوه و سبزی برای تامین نیاز داخل تولید نمی‌کند و باید در این زمینه کار جدی صورت بگیرد.

رئیس جمهور روسیه در عین حال تاکید کرد که کشاورزان روسی به میزان کافی گوشت قرمز و گوشت مرغ تولید می‌کنند که حتی صادرات هم انجام می‌شود، به طوری که صادرات محصولات کشاورزی روسیه در سال ۲۰۲۰ رکورد جدید ۳۰ میلیارد دلار را ثبت کرد.

به گزارش فارس، آن طور که به نظر می‌رسد روسیه مهم‌ترین عامل مهار گرانی و تورم را افزایش تولید می‌داند و روی این بخش سرمایه‌گذاری کرده است. در سال‌های گذشته تولیدات کشاورزی این کشور به ویژه در حوزه غلات افزایش قابل توجهی داشته، به طوری که تولید غلات در این کشور به بیش از ۱۰۰ میلیون تن رسیده است.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
خبرگزاری فارس
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا