گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

آنفولانزای مرغی و صنعت مرغداری جهان

کرۀ جنوبی 31 مورد انفولانزای فوق حاد H5N8 را در مزارع بومی شناسایی و گزارش کرده اند . علاوه بر این از اکتبر 2020 نیز 42 مورد در طیور وحشی و آزاد شناسایی شد. علیرغم شیوع سریع، وزیر کشاورزی این کشور اذعان داشت که وضعیت بازار داخلی همچنان با ثبات است و مشکلی نیست و تعداد طیوری که کشتار شده اند تأثیر چندانی بر روی ذخایر و موجودی نداشته است. تاکنون 9.8 میلیون پرنده کشتار شده است.

تداوم شیوع انفولانزای مرغی در کرۀ جنوبی
کرۀ جنوبی ۳۱ مورد انفولانزای فوق حاد H5N8 را در مزارع بومی شناسایی و گزارش کرده اند . علاوه بر این از اکتبر ۲۰۲۰ نیز ۴۲ مورد در طیور وحشی و آزاد شناسایی شد. علیرغم شیوع سریع، وزیر کشاورزی این کشور اذعان داشت که وضعیت بازار داخلی همچنان با ثبات است و مشکلی نیست و تعداد طیوری که کشتار شده اند تأثیر چندانی بر روی ذخایر و موجودی نداشته است. تاکنون ۹.۸ میلیون پرنده کشتار شده است.
ممنوعیت واردات تولیدات مرغداری ایرلند از سوی چین
چین به دلیل شیوع انفولانزای مرغی H5N8 در ایرلند واردات هر گونه تولیدات مرغداری را از این کشور ممنوع اعلام کرد. این ممنوعیت از ۲۵ دسامبر گذشته اجرا شد. در واقع انفولانزای مرغی بخش عظیمی از اروپا را درگیر کرده است.
توصیۀ اتحادیۀ گوشت چین به کشورهای صادرکننده و شرکت های فراوری برای ضدعفونی فراورده های گوشتی منجمد
واردکنندگان گوشت و شرکت های فراوری چینی به کشورهای صادرکننده که درگیر کووید ۱۹ هستند تأکید کرد که برای حمل و جابجایی گوشت پروتکل های بهداشتی را دقیق تر اجرا کنند و اشاره کرد که بارها در این محصولات ویروس یافته شده است.
Gao Guan سخنگوی اتحادیۀ گوشت چین اذعان داشت: “بهتر است که کنترل ویروس در مقاصد صادراتی صورت گیرد و در کارخانجات تولیدی مراحل ضدعفونی با دقت انجام شود.
وی توصیه کرد که در کشورهای درگیر کرونا بایستی روی بسته بندی محصولات و داخل جعبه های مخصوص حمل ضدعفونی شوند. اگر چه سازمان بهداشت جهانی همچنان اظهار می دارد که خطر سرایت کووید ۱۹ از محصولات غذایی منجمد پایین است.توافق برگزیت و عواقب آن بر روی کشاورزی
نمایندگان ۲۷ کشور اتحادیۀ اروپا در ۲۸ دسامبر با تجارت آزاد بریتانیا – اتحادیۀ اروپا رسماً موافقت کردند. جزئیات معاملات کشاورزی توافق برگزیت به قرار زیر است:
•شرایط تعرفۀ معاملات کالاهای کشاورزی میان دو طرف معامله صفر محسوب می شود. اما عدم تطابق ارزی می تواند باعث ایجاد موانعی بر سر مسائل بهداشتی و فیتوسنیتری در بنادر گردد.
•بدون تعرفه : عدم وضع تعرفه و عوارض به ویژه برای بخش های کشاورزی و شیلات اهمیت دارد چرا که طبق اظهارات اتحادیۀ اروپا برای برخی از فراورده های گوشتی و لبنی تحت ضوابط سازمان تجارت جهانی تا حداکثر ۴۰ درصد هم مالیات وجود دارد.
•بازرسی بیشتر: محموله های محصولات غذایی کشاورزی بریتانیا بایستی دارای گواهی سلامت باشند و تمامی مراحل کنترل بهداشتی و گیاه بهداشتی (فیتوسنیتری) را در بنادر بازرسی کشورهای عضو اتحادیه انجام دهند.
•هر دو طرف معامله می توانند بر اساس استانداردهای بهداشتی خود رفتار کنند.
•هر گونه محصول کشاورزی و غذایی که از بریتانیای کبیر به ایرلند شمالی وارد می شود بایستی مورد بازرسی و کنترل های بهداشتی و گیاه بهداشتی قرار گیرد.
در هفته های گذشته فروش گوشت گوسالۀ ایالات متحده افزایش یافته است
فروش خالص ۱۴,۹۰۰ متریک تن گوشت گوساله که برای سال ۲۰۲۰ گزارش شده در مقایسه با هفتۀ گذشته به طرز چشمگیری افزایش داشته و در مقایسه با ۴ هفتۀ پیش از آن نیز ۸۲ درصد رشد داشته است. افزایش عمدتاً به دلیل صادرات به ژاپن (۳,۹۰۰ متریک تن با کاهش ۱,۱۰۰ متریک تن)، چین (۳,۱۰۰ متریک تن با کاهش ۳۰۰ متریک تن)، کرۀ جنوبی (۲,۹۰۰ متریک تن با کاهش ۲۰۰ متریک تن)، مکزیک (۱,۵۰۰ متریک تن با کاهش ۲۰۰ متریک تن) و کانادا (۹۰۰ متریک تن با کاهش ۱۰۰ متریک تن) بوده است. درسال ۲۰۲۱ فروش خالص ۱۴,۴۰۰ متریک تن به کشورهای کرۀ جنوبی (۹,۸۰۰ متریک تن)، تایوان (۲,۳۰۰ متریک تن)، ژاپن (۷۰۰ متریک تن)، فیلیپین (۴۰۰ متریک تن) و کانادا (۳۰۰ متریک تن) بوده است. صادرات ۲۷,۶۰۰ متریک تنی – که رقمی به بزرگی فروش سالانه است – از هفتۀ گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته و در مقایسه با ۴ هفتۀ پیش از آن ۶۳ درصد افزایش داشته است. عمدۀ مقاصد صادراتی کشورهای ژاپن (۶,۹۰۰ متریک تن)، کرۀ جنوبی (۶,۲۰۰ متریک تن)، چین (۴,۴۰۰ متریک تن)، مکزیک (۴,۳۰۰ متریک تن) و تایوان (۱,۹۰۰ متریک تن) بوده است.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
itpnews
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا