گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

فرار میوه از سبد مردم معمولی/ برای خرید میوه ۱۰۰ هزار تومانی چقدر باید حقوق بگیری؟

قیمت های میوه آنقدر گران است که مردم با درآمد متوسط به پایین هر چه سبک سنگین کند تنها وقت خود را تلف کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس بازار میوه همچنان داغ  و قیمت ها گران است، قیمت انواع میوه به ویژه نوبرانه ها در اوج هستند و قصد پایین آمدن ندارند قیمت نوبرانه ها به کیلویی صد هزار تومان رسیده است سایر میوه ها هم آنقدر گران است که مردم با درآمدهای پایین توان خرید ندارند و تنها از کنار آن می گذرند.

قیمت هندوانه پیاز و گوجه فرنگی که در مناطق جنوب کشاورزان از قیمت بسیار پایین آن می نالند و خیلی ها مزارع خود را رها کرده‌اند در بازار تهران به ۱۰ برابر قیمت فروخته می شود قیمت هندوانه در دو سه روز گذشته دوباره افزایش یافت و به کیلویی پنج هزار تومان رسید. پیاز و گوجه فرنگی هم حدود ۵ هزار تومان است که نسبت به قیمت منطقه کرمان محل تولید اصلی این صیفی جات ۱۰ برابر است.

در بازار تهران گیلاس ۱۰۰ هزار تومان، گوجه سبز بزغان ۱۰۰ هزارتومان، زردآلو ۷۰ هزار تومان و توت فرنگی تا ۵۰ هزار تومان است و این قیمت ها اصلا با درآمد قشر متوسط جامعه همخوانی ندارد.

در عین حال بازار از میوه های خارجی هم خالی نیست هر کارتن آناناس در بازار مرکزی میوه و تره بار تهران یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. جدیدترین قیمت ۵۲ قلم میوه و سبزی در عمده فروشی میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به شرح است.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
خبرگزاری فارس
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا