گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

آغاز گرده افشانی نخیلات در کازرون

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: گرده افشانی 5800 هکتار از نخیلات این شهرستان آغاز شد و تا اواخر فروردین ماه جاری ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حمید رشیدی با بیان اینکه ۳۶ درصد سطح  زیرکشت محصولات باغی کازرون را خرما تشکیل می‌دهد، اظهارکرد: درحال حاضر ۶ هزار هکتار نخلستان در این شهرستان وجود دارد که ۵۸۰۰ هکتار آن بارور است.

این مقام مسئول با بیان اینکه عملیات گرده افشانی نخیلات خرما از مهم ترین و حساس‌ترین عملیات زراعی است که نقش بسزایی در کیفیت محصول و میزان تولید آن دارد، تصریح کرد: این عملیات بیشتر به صورت سنتی وتوسط افراد مجرب انجام می شود.

رشیدی با تاکید بر اینکه شهرستان کازرون یکی از تولید کنندگان بزرگ خرما در استان فارس است، گفت: سالانه افزون‌ بر ۴۲ هزار تن انواع خرما در این شهرستان تولید که علاوه‌ بر مصرف داخلی به سایر کشور‌های همسایه و آسیای میانه صادر می‌شود.

رشیدی ابراز کرد: ۸۵ درصد از نخیلات مربوط به بخش های خشت و کنارتخته و ۱۵ درصد آن مربوط به بخش های جره و بالاده و مرکزی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با اشاره به اینکه کبکاب و زاهدی مهم‌ترین ارقام خرما در این شهرستان است، بیان کرد: با اجرای برنامه اصلاح باغ های خرما به دنبال توسعه کشت ارقام خرمای تجاری، بازار پسند و اقتصادی هستیم.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایانا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا