گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

جمعه بازار صنایع دستی قطب گردشگری تهران خواهد شد

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از آغاز عملیات اجرایی برای راه اندازی جمعه بازار صنایع دستی در اراضی عباس آباد از هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید علی مفاخریان در مراسم امضای تفاهم نامه برگزاری جمعه بازار صنایع دستی در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد با اشاره به لزوم توجه به صنعت و هنر در سال جهش تولید گفت: اولین راسته بازار تخصصی صنایع دستی با ارائه تولیدات صنعتگران و دست آفریده های هنرمندان تهران در محلی به نام باغ ایرانی با مشارکت شرکت نوسازی اراضی عباس آباد جانمای خواهد شد. این ظرفیت برای ایجاد تبادلات فرهنگی و رونق صنعت و اقتصاد شهری استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه جمعه بازار صنایع دستی می تواند شروعی برای ایجاد راسته بازارهای تخصصی دیگر در شهر باشد، افزود: این اقدام برای تحقق جهش تولید و حمایت از تولید هنرمندان به خصوص تولید کنندگان فعال در جمعه بازار پروانه توسط شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، شرکت نوسازی اراضی عباس آباد و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به امضای تفاهم نامه برای برگزاری جمعه بازار صنایع دستی در اراضی عباس آباد اظهار کرد: اقدامات عملیاتی برای استقرار تولید کنندگان از هفته آینده آغاز خواهد شد و علاقه مندان می‌توانند در روزهای آتی با ثبت نام در سامان بازار تقاضای خود را برای اجاره غرفه در باغ ایرانی و باغ هنر اعلام کنند.
مفاخریان با بیان اینکه ۱۵۰۰ غرفه در جمعه بازار باغ ایرانی در اختیار هنرمندان و تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت: فضایی بالغ بر ۴۶۰۰ متر مربع برای این راسته بازار اختصاص یافته که هزار و ۴۰۰ متر از آن مسقف است.

وی در پایان گفت: در راه اندازی این راسته بازار توجه ویژه‌ای به امکانات جانبی مانند روشنایی، ایمنی و امنیت و سرویس های خدماتی برای رفاه شهروندان شده است.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
خبرگزاری مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا