گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

رشد ۳۰ درصدی سطح زیر کشت محصولات گندم و جو در اراضی کشاورزی اصفهان

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان اظهار کرد: با توجه به اقدامات و ارائه تسهیلاتی که از سوی دستگاه‌های اجرایی استان برای توسعه اراضی کشاورزی استان به خصوص کشت گندم و جو درنظر گرفته شده به همین منظور خوشبختانه شاهد رشد ۳۰ درصدی سطح زیر کشت محصولات گندم و جو در اراضی کشاورزی استان اصفهان در سال زراعی جدید هستیم.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، محمود رضا افلاکی افزود: از اقدامات موثر سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در توسعه اراضی سطح زیر کشت گندم و جو استان در سال جاری را می‌توان به ایجاد تغذیه بهینه، کود رسانی صحیح، استفاده از شیوه نوین آبرسانی، استفاده از کود‌های ازته، کنترل آفات و کنترل و جلوگیری از رشد علف‌های هرز اشاره داشت .

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان تاکید کرد:درحال حاضر سطح زیر کشت گندم آبی در اراضی کشاورزی استان ۶۰ هزار و ۵۱۰ هکتار و سطح زیر کشت جو آبی در اراضی استان ۵۵هزار هکتار است. افلاکی گفت:در سطح کشت دیم در اراضی استان اصفهان هم در مناطق سردسیر بیش از ۱۸ هزار و ۲۷۰ هکتار گندم دیم و ۳ هزار هکتار هم جو دیم کشت گردیده که به زودی به مرحله برداشت می‌رسد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان یادآور شد: اجرای اقدامات لازم جهت توسعه سطح زیر کشت محصولات گندم و جو استان اصفهان باعث شده تا شاهد عملکرد بسیار مطلوبی در حوزه سطح کیفیت این محصولات در اراضی کشاورزی استان اصفهان باشیم.

افلاکی اضافه کرد: خوشبختانه با توجه به مدیریت دقیقی که از سوی کارشناسان سازمان جهادکشاورزی استان صورت گرفته توانستیم بخش کمبود در سطح اراضی کشت گندم را در بخش اراضی سطح کشت جو استان جبران کنیم که این اقدام نقش مهمی در برطرف کردن مشکل کمبود محصول گندم و جو در بازار استان اصفهان ایفا خواهد کرد. او در خصوص وضعیت نرخ خرید تضمینی گندم و جو از کشاورزان استان اصفهان در سال جدید یادآور شد:باتوجه به رایزنی‌هایی که با مسئولان سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان صورت گرفت مقرر گردید هیچ تغیری مبنا بر افزایش نرخ خرید تضمینی گندم و جو از کشاورزان استان اصفهان صورت نگیرد.

 مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان تاکید کرد: بدین ترتیب در حال حاضر قیمت خرید تضمینی هر کیلو گرم گندم از کشاورزان استان اصفهان مشابه سال گذشته ۲ هزارو ۵۰۰ تومان خواهد بود.

افلاکی گفت: باتوجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان به همین منظور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان بر نوع توزیع و عرضه گندم و جو اراضی کشاورزی به صورت بهداشتی در بازار نظارت دقیق دارد.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
ایانا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا