گروه مشاوران برندینگ فراسو
اخبار و رویدادها

مافیای “محصولات تراریخته” در حال بازیابی خود و نفوذ به مراکز حساس کشور هستند؟!

پس از ناکامی‌های متعدد جریان حامی توسعه و کشت محصولات تراریخته (GMO) در کشورمان که منجر به خلع ید و انزوای شدید این جریان شد، متاسفانه در حال حاضر، برخی از سرکردگان این جریان، تحرکات تازه‌ای را آغاز کرده‌‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پس از ناکامی‌های متعدد تیم و جریان حامی توسعه و کشت محصولات تراریخته (GMO) در کشورمان و فوت یکی از افراد اصلی این جریان که منجر به خلع ید و انزوای شدید این جریان شد، متاسفانه در حال حاضر افراد معدودی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری بر خلاف قانون مصوب کشور در ممنوعیت واردات و کشت محصولات تراریخته و همچنین ضرورت اطلاع‌رسانی شفاف، مجدداً در حال فعالیت نامحسوس برای توسعه کشت گسترده بذرهای تراریخته در کشور هستند!

بر همین اساس مسئولان مربوطه در دولت، مجلس، قوه قضاییه، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت جهاد کشاورزی، شورای عالی ایمنی زیستی، سازمان حفاظت محیط زیست و سایر نهادهای مطرح شده در قانون و سازمان‌های نظارتی باید به صورت جدی با رصد تحرکات پیدا و پنهان این جریان، مانع اقدامات خلاف قانون این افراد در مراکز حساس و مانع واردات و کشت محصولات تراریخته در سطح کشور شوند.

به نظر می‌رسد این افراد تلاش دارند بطور مخفیانه، بذرهای تراریخته را در اختیار کشاورزان برای کشت قرار دهند!

پیش از این، در دو دولت سابق با فعالیت گسترده حامیان محصولات تراریخته و نفوذ این افراد در مراکز حساس و تصمیم‌ساز دولت، پویش مردمی “نه به واردات و کشت تراریخته” فعالیت‌های خود را در راستای افشای عناصر فعال حامیان توسعه تراریخته در ایران را آغاز کرد و این پویش در حال حاضر نیز با اطلاع‌رسانی و مطالبه مردمی، در پی معرفی قانون‌شکنان با نام و سازمان مربوطه به مراجع قضایی است.

در حال حاضر، ممنوعیت واردات، کشت و مصرف محصولات تراریخته، تبدیل به مطالبه‌ای جدی در میان اقشار مختلف مردم شده است و مردم خواهان توسعه کشاورزی سالم برای تولید “غذای سالم و ارگانیک” هستند.

۰%

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
منبع
خبرگزاری تسنیم
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا